Neden Akıllı Ev Almalıyım?

Neden Akıllı Ev Almalıyım?

Günümüz şartlarında zamanı doğru kullanmanın ve tasarruf etmenin önemi sürekli artmaktadır. Evlerimizde kullandığımız farklı sistemler için ayrı ayrı cihazlardan sistemleri yönetmek hem zaman kaybı hem de ilave bir enerji maliyeti gerektirir.

Bu sebeple Akıllı Ev Sistemlerinde amaç Diyafon, Aydınlatma, Isıtma-soğutma, güvenlik, motorlu perde panjur yönetimini, Site yönetiminin duyurularını vb. sistemleri tek çatı altında toplamak ve değerli zamanınızı ve birden fazla cihazın harcadığı enerji kaybını siz değerli kullanıcılara geri kazandırmaktır.

Özellikle projelerde karmaşık olmayan yapıda, kullanıcı dostu çözümleri sunmak bu bağlamda büyük önem arzetmektedir. 

Yine mimari olarak, projenin mimari yapısını bozmadan, aynı bölgede birden fazla farklı cihaz kullanım karmaşasının önüne geçmek için Akıllı Ev artık bir lüks değil ihtiyaçtır. 

Yeni nesil ev otomasyonu, uzaktan yönetim, güvenlik çözümlerini uyguladıkça evlerimiz akıllı hale gelmektedir. İster satın alırken, ister sonradanuygulayarak akıllı ev için başta yapılan doğru yatırım zaman içinde fazlasıyla size dönüş yapar. Örneğin akıllı kombi sistemi için belki başta daha fazla ödeybilirsiniz ama verimlilik artışıyla doğalgaz faturalarınız düşecek ve bir süre sonra yatırımınızdan daha fazlasını tasarruf ediyor olursunuz. Benzer şekilde güvenlik sistemi için yapacağınız harcama sadece hırsızlık durumunda etkili olmaz, aynı zamanda caydırıcı etkisi ile olası kötü durumların bir çoğunu daha baştan engeller.

Akıllı Ev konusu 10 yıldan fazla süredir gündemde ama mobil iletişimin gelişmesi, teknolojinin boyutlarının küçülmesi ve ucuzlaması ile bugün artık çok daha erişilebilir ve kullanılabilir durumda. Bir kere alıştıktan sonra akıllı evin hayatınıza kattığı güven ve konfordan vazgeçmek kolay olmuyor. Sadece evlerimiz değil, Akıllı Ofis, Akıllı Bina ile artık tüm yaşam alanlarımız teknoloji sayesinde daha konforlu hale gelmekte.