Xenon Smart TEKNOFEST İstanbul 2019’da

Xenon Smart Akıllı Ev Sistemleri Teknofest’de

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; Ocak 2017 tarihinde hayata geçen ve Türkiye’nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) önderliğinde, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenleniyor.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteğiyle, Xenon Smart Akıllı Ev Sistemleri olarak Blok 9 da Teknofest İstanbulda yerimizi aldık.

Kolay kurulum, modüler yapı ve ekonomik çözüm ana temalarını benimsediğimiz Teknofest İstanbul  Fuarında, kablosuz akıllı ev sistemimiz yoğun ilgi gördü. Wi-Fi kablosuz otomasyon protokollerini destekleyen; kablosuz özelliği ile zahmetsizce, kırmadan ve dökmeden uygulanabilir ve kablo/işçilik maliyetinden kurtulmaya olanak veren, ve ücretsiz olarak 7/24 takip, izleme ve uyarı servisleri ile dünyanın neresinden olursanız olun uzaktan kontrol ve yönetim sunan Xenonsmart Akıllı Ev Firmasının katılımcıları tarafından büyük bir takdir ile karşılanması bizleri çok mutlu etti. Özellikle,renkli ve eğlenceli kontrol ara yüzleri ile keyifle ve kolayca kural oluşturmaya izin veren sınırsız senaryo yapısının ziyaretçiler tarafından mevcut pazarın çok ilerisinde olarak atfedilmesi bizleri çok gururlandırdı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, ülkenin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen festivaldeki askeri ve sivil katılımcı firmaların stantları, dördüncü günde de etkinliklere sahne oluyor.

Festivale katılmak isteyen vatandaşlar ve öğrenci grupları, yağmura rağmen sabah saatlerinden itibaren festival alanına gelmeye başladı. Katılımcılar da stantlarında yerini alarak yarışmalar için hazırlıklarını tamamladı.

Yağmur sebebiyle uçuş gösterileri ve Mustafa Sandal konseri ile açık alanda yapılan bazı etkinlikler iptal edilirken, kapalı alanda yapılan yarışmalarda katılımcıların dereceye girebilmek için kıyasıya mücadelesi sürüyor.

Festival kapsamında, Hack İstanbul Yarışma Alanı’nda “Yapay Zeka ve Siber Güvenlik Eğitimi”, Les Turkey 226 No’lu Körükte “Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının Ticarileştirilmesi Çalıştayı” ve “Biyomalzemeler Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırıyor?”, Uçan Araba Tasarım Yarışması Çadırı’nda ise “Uçan Araba Cezeri’nin Süreci” konulu seminerler düzenlenecek.

Ayrıca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla Dış Hatlar Terminali’nde gerçekleştirilen Yurt Dışındaki Türk Bilim İnsanları Kurultayı’nda 96 bilim insanı bir araya geldi.

Festivalin son gününe kadar birçok etkinlik düzenlenmesi planlanırken, katılımcı firmaların stantlarında da bilgilendirme ve birçok deneyim fırsatı sunuluyor. Ayrıca, misafirler kendileri için inşa edilen çok sayıda sosyal donatı alanından faydalanabiliyor.

Bu arada, TEKNOFEST İstanbul ilk 3 günde 416 bin kişiyi ağırladı.

YERLİ VE MİLLİ ARAÇLARI YAKINDAN GÖRME FIRSATI

TEKNOFEST sergi alanında, Türkiye’nin milli ve yerli imkanlarla ürettiği hava ve kara araçlarının yanı sıra yurt dışından gelen uçaklar da katılımcılar tarafından ziyaret ediliyor.

Ziyaretçiler ayrıca, alanda Türk Hava Kuvvetleri’nin A400 M uçağı, C160 askeri nakil uçağı, Türk Kara Kuvvetleri’nin CH-47 ve Sikorsky helikopterleriyle F4 2020 savaş uçağı, KT1 ve T38 eğitim uçaklarının yanı sıra Sahil Güvenlik CN-235 MSA uçağı ile jandarma ve polis helikopterlerini de yakından inceleme imkanı buluyor.

Sergilenen araçlar içerisinde Milli Muharip Uçağı, Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı, milli uçan araba Cezeri, mayına karşı korunaklı araç Kirpi, bomba imha robotları Ertuğrul ve Kaplan, çok motorlu insansız hava aracı Serçe, Altay tankı, özel operasyon aracı, su altı arama kurtarma timi aracı, taktik tekerlekli araç ve yerli tasarım sürücüsüz elektrikli araç da yer alıyor.